گالوانیزه گرم

شرکت پارس گالوانیزه امین

گالوانیزه گرم

شرکت پارس گالوانیزه امین

فواید گالوانیزه گرم

امین بابایی | شنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۱، ۰۹:۵۷ ب.ظ | ۰ نظر

هزینه پایین

یک قانون عمومی در تجارت وجود دارد کسی که کیفی ت خوب را با هزینه پایین تولید می کند برنده است . در بسیاری از موارد گالوانیزاسیون ارزان ترین روش نسبت به سایر روش های پوشش دهی می باشد . در حال حاضرهزینه مربوط به گالوانیزاسیون پایین تر از هزینه های مربوط به رنگ آمیزی می باشد و پوشش های جایگزین بخصوص رنگ آمیزی هزینه بیشتری را نسبت به گالوانیزاسیون دارد بدیهی است که گالوانیزاسیون گرم به روش غوطه وری روشی می باشد که می تواند تعداد بسیار زیادی از قطعات را با هزینه و نفر ساعت ( نیروی انسانی ) کم پوشش دهد . قطعاً نیکل ، کروم ، طلا جهت مقاومت در برابر خوردگی بسیار بهتر از روی هستند . اما شما نمی توانید کلیه فولاد بکار برده شده در ساختمان خود را با طلا پوشش دهید . البته این بستگی به نظر شما دارد . به عبارتی دیگر با پوششهای نیکلی و برنزی و برنجی ، فولادی که پوشش آن آسیب دیده است مستقیماً در معرض خوردگی قرار می گیرد ( فولاد می پوسد اما پوشش باقی می ماند ) اما در گالوانیزاسیون روی خود را فدا می کند. به عبارتی دیگر خوردگی تنها در مناطق آسیب دیده باقی می ماند . وجهت جلوگیری از گسترش آن می توان تنها نقطه آسیب دیده را تعمیر کرد .

قابلیت پاسخگویی سریع

زمانی که محافظت از خوردگی می تواند در چند دقیقه توسط گالوانیزاسیون گرم بوجود آید شما به چند هفته زمان جهت رنگ آمیزی نیاز دارید وشما باید منتظر شرایط هوای خوب بمانید . در گالوانیزاسیون گرم محافظت از خوردگی درهمان کارخانه گالوانیزه به وجود می آید و شما می توانید قطعات را جهت نصب و مونتاژ به جای دیگری منتقل کنید . شما دیگر نیازی به پرداخت هزینه جهت حمل و نقل دوباره ندارید .
هزینه خدمات پایین

در حالیکه هزینه اولیه گالوانیزاسیون گرم پایین است بسته به شرایط آب و هوایی محیط شما ، برای نگهداری برای بیش از20 سال نیاز به صرف هزینه ندارید . این موضوع هزینه خدمات را از بین می برد . به عبارتی دیگر سایر پوشش ها مانند رنگ آمیزی نیاز به ترمیم و رنگ آمیزی مجدد در طول20 سال را برای چندین بار پیاپی دارد . گالوانیزاسیون طول عمر فولاد را افزایش می دهد طول عمر مفید گالوانیزاسیون گرم قابل تخمین در هر شرایط آب و هوایی می باشد .
مزیتهای گالوانیزاسیون گرم

طول عمر طولانی در بدترین شرایط آب و هوایی توسط پژوهشها و تجربه ها ثابت شده است بدترین شرایط آب و هوایی ( محیط صنعتی ) 10 تا 20 سال بدون نگهداری و در زیر دریا 25 سال طول عمر مفید قطعات گالوانیزاه شده می باشد . در برخی موارد که نیاز به نگهداری و مراقبت می باشد ، فرایند گالوانیزاسیون گرم بسیار آسانتر و کم هزینه تر از نگهداری سایر روشها می باشد . گالوانیزاسیون گرم یک روش ساده و قابل فهم است . با دانستن ضخامت پوشش می توان طول عمر تقریبی را تخمین زد . گالوانیزاسیون از جمله اندک فرایند های پوشش است که دارای استاندارد مختص به خود می باشد . پوششی که در نظر گرفته شده است مورد استفاده در انواع سطوح می باشد . استاندارد مربوط به گالوانیزاسیون گرم ISO 1461 -ASTM- A123 می باشد . تفاوت زیادی در فرایند گالوانیزاسیون در کارخانه های مختلف وجود ندارد در گالوانیزاسیون دزدی در ماده صورت نمی گیرد . یعنی شما از قبل می دانید که چه چیزی را میخواهید بخرید . ( اگر مقررات استاندارد رعایت شود . ) مجموعه فرمولهای رنگ آمیزی ، بمباران علامتها و خسارات و آسیب دیدگی تجهیزات وجود ندارد . گالوانیزاسیون ، گالوانیزاسیون است شما آن را یک بار درخواست می کنید شما گواهیتان را می گیرید و تمام .
آسانی در بررسی کیفیت

چک کردن عبارتست از کنترل ضخامت پوشش بر اساس استانداردISO 1461 - ASTM- A123 - ISIRI آزمایشها توسط میکرو مترها یا روش های غیر تخریبی انجام می شود . به همین دلیل فولاد گالوانیزه شده مقاومت بیشتری دارد به آسیب های مکانیکی حاصل از حمل و نقل و انبارش و مونتاژ و این امر اجازه می دهد تا فولاد گالوانیزه شده به هر کشوری حمل شود و بدلیل مقاومت خوب فولاد گالوانیزه شده می تواند جهت طراحی در مناطقی که فرسایش وجود دارد مورد استفاده قرارگیرد گالوانیزه گرم شامل فرو بردن فولاد در روی مذاب است و از این طریق تمام سطوح درونی و بیرونی ، گوشه ها و حتی لبه سطوح و همه فضاهای غیرقابل حفاظت توسط روی پوشش داده می شود و تمامی گوشه ها و لبه های باریک که توسط رنگ یا اسپری یا سایر پوششها بصورت ضعیف پوش داده می شود در گالوانیزاسیون گرم به خوبی کلیه سطوح پوش داده می شود .
گالوانیزاسیون از 3 راه فولاد را محافظت می کند :
  1. سرعت کم خوردگی به پو شش طول عمر بلند و پایدار می بخشد   2. حفاظت کاتدیک است . حتی خراشهای حاصل از سوراخکاری یا برش کاری توسط این نوع پوشش از خوردگی محافظت می گردد .

    بعضی از خوردگی‌ها مانند ترکیبات روی کربنات مفید هستند، برای مثال آلومینیم در معرض هوا اکسید می‌شود. اکسید آلومینیم خود مانند یک لایه محافظ عمل کرده و از خوردگی بیشتر جلوگیری می‌کند.زنگار روی مجسمه‌ها و تندیس‌ها و پوشش سبز روی بسیاری از اشیای برنجی یا برنزی Cu2CO3(OH)2 است که آن نیز یک پوشش محافظ می‌باشدلاد را محافظت می کند


    هنگامی که آهن در هوای مرطوب قرار می گیرد آهن با اکسیژن هوا ترکیب می شود و لایه قهوه ای یا نارنجی رنگ بر روی آن تشکیل می شود که زنگ آهن یا اکسید آهن نام دارد.
  3. در زمانی که آسیب دیدگی در منطقه وسیعی صورت می گیرد روی به دلیل اینکه از فولاد الکترونگاتیو تر است فولاد را محافظت می کند.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی